כל האמת על עולם הקוסמטיקה הרפואית בישראל!

person-holding-white-and-gold-dropper-3762879

תוכן עניינים

ענף הקוסמטיקה במדינת ישראל, התחיל כבר בעשור הראשון של המדינה.

איך התחיל עולם הקוסמטיקה בישראל?

עוד בשנים הראשונות של מדינת ישראל, וגם היום, כל אישה בוחרת את הקוסמטיקאית המיוחדת שתטפל בה. הטיפול מתבצע בבית המטופלת, או במכון של הקוסמטיקאית. לפעמים, המכון פועל בחדר מיוחד בבית של הקוסמטיקאית. בשנים אלו, ההכשרה של הקוסמטיקאית נעשתה באופן חובבני, ולא במכון מקצועי.

אבן הדרך הראשונה- שנת 1959.

בשנת 1959, החלו להיפתח קורסים להכשרה קוסמטיקאיות רפואיות בארץ. גם המדינה התחילה לתת תעודות רשמיות למסיימות הקורסים.

גם שוק מוצרי הקוסמטיקה הישראלי החל להתפתח, כאשר חדרו לשוק חברות מוצרי קוסמטיקה כמו "הלנה רובינשטיין", ו"רבלון".

אל עולם הקוסמטיקה בארץ, חדרו תחומים נוספים.

ישראליות רבות אשר רצו להתפתח בעולם הקוסמטיקה, טסו ללימודים בחו"ל. כעבור כמה שנים, שבו לארץ, ופתחו מכונים משל עצמם. חלק מאותן בנות, פתחו גם בתי ספר ללימוד מקצועות אלו אשר נחשבו חדשים.

כמה שעות אורך קורס רשמי?

כיום, יש תחת אחריות משרד התמ"ת קורסי קוסמטיקה ברמות שונות. קורסים אלו אורכים בממוצע 800 שעות, ובסופם יש בחינה, ומתן תעודה. למעשה, בוגרת קורס קוסמטיקה של התמ"ת, מקבלת תעודת גמר של מוסד הלימודים, ותעודת מקצוע מהתמ"ת- "סוג 1".

כיום, קהל הצרכניות, מעדיף אך ורק קוסמטיקאיות שלמדו את המקצוע בקורס מפוקח ומקצועי.

מה רמת הפיקוח על "קוסמטיקה רפואית"?

על מנת שהמכונים להכשרה מקצועית, וחברות מוצרי הקוסמטיקה ייצרו לעצמם בידול, תואר מקצועי והילה מקצועית, נוצר מושג חדש: "קוסמטיקה רפואית". אולם בפועל, רוב המכונים, בתי הספר והמוצרים, לא שייכים לעולם הרפואה, ואין עליהם פיקוח. בדרך כלל, לא יהיה גוף רפואי מוסמך מאחורי התעודות של בתי הספר והמכונים. מטרת הקורסים לקוסמטיקאיות, היא לשווק את מוצרי חברות הקוסמטיקה, שהם בדרך כלל עומדות מאחורי הקורסים.

במרבית הקורסים, ילמדו מידע כללי. ניתן יהיה לתת ייעוץ קוסמטי לאחר הקורס. אבל- בדרך כלל, לא תמיד יהיה לבוגרות קורסי קוסמטיקה רפואית מספיק ידע ויכולת לתת טיפול קוסמטיקה רפואי בפועל.