עולם הקוסמטיקה בעידן הקורונה

facial-treatment-5529815_1280

תוכן עניינים

נגיף הקורונה שפרץ בשנת 2020, השפיע הרבה על העולם. אין ספק, שהקורונה שינתה לגמרי את כלכלת העולם. אולם, איך נגיף הקורונה השפיע על תחום הקוסמטיקה? אין ספק, שהצורך של נשים בטיפולי קוסמטיקה לא נעלמו. אולם, היכולות הכלכליות של נשים לשלם עבור טיפולי קוסמטיקה נפגעו. המציאות בה פוטרו מיליוני נשים רבות ברחבי העולם מעבודתם הקבועה, נתנה להן פתח לחשוב על שינוי מסלול של קריירה. המשרות שנחשבו לטובות ומבטיחות, כבר לא בטוחות. וכך, יכלו נשים רבות לחשוב על שינוי מהותי של כיוון בחייהן.

למה אפשר להתפרנס מעיסוק בקוסמטיקה בעידן הקורונה?

למרות הירידה החדה בהכנסות שנוצרה אצל משקי בית רבים, נשים רבות עדיין רוצות לטפח את עצמן. לעיתים, דווקא בעידן של אי ודאות, נשים מרגישות יותר טוב עם עצמן כאשר הן מטופחות. ולכן, קוסמטיקאיות מקצועיות היודעות להתאים את עצמן לתנאים החדשים שנוצרו בעקבות הקורונה, יכולות להתפרנס בכבוד.

אילו שינויים כדאי לקוסמטיקאיות לבצע כדי להתאים עצמן לתקופת הקורונה?

על מנת שקוסמטיקאיות תוכלנה להתפרנס בכבוד בתקופת הקורונה, עליהן לבצע מספר שינויים והתאמות. ראשית כל, עליהן להוזיל את המחירים, באופן כזה שיהיו בהישג יד של כל הנשים. צריך לזכור שיש בעלות עסק שרוצות לטפח את עצמן. אך העסק קרס, וכעת אין ביכולתן לשלם מחיר יקר מדי עבור טיפול קוסמטיקה. שינוי נוסף שעל הקוסמטיקאיות לבצע, הוא לערוך את פגישות ההיכרות עם הלקוחות המתעניינות בזום.

מה היתרון של מתן שירותי קוסמטיקה במחירים זולים בתקופת הקורונה?

סביר להניח שמרבית הקוסמטיקאיות מוכרות שירות טוב ומקצועי. ולכן, בכל התקופות הרגילות והקונבנציונאליות, הן עמוסות בעבודה עם לקוחות שמוכנות לשלם מחירים יקרים עבור הטיפול. אולם בתקופה בה נוצרה אי וודאות כלכלית בגלל הקורונה, הלקוחות לא יכולות לשלם מחיר יקר עבור הטיפול הקוסמטי. אין זה אומר שהקוסמטיקאית איננה מקצועית. אין זה אומר שהלקוחות לא מעריכות את הטיפול הקוסמטי המקצועי. הלקוחות פשוט לא יכולות להרשות לעצמן לשלם מחיר יקר. ולכן, כאשר במקרה זה הקוסמטיקאיות תתנה טיפול זול, הן תבצענה שימור לקוחות. כך, כאשר תהיה בבוא הזמן חזרה לתקופה של וודאות ויציבות כלכלית, תוכלנה הלקוחות המטופלות לשלם לקוסמטיקאית מחיר יקר יותר עבור הטיפול.

האם כדאי ללמוד קוסמטיקה בתקופת הקורונה?

התשובה לשאלה זו, תלויה בנתונים של השואלת. כאשר נשים עם כישרון לקוסמטיקה יצאו לחל"ת, ואין להן שום עבודה אחרת- זה הזמן לנצל את הכישרון החבוי. לפעמים, עדיף להרוויח מעט מטיפולי קוסמטיקה, מאשר לשבת בבית באפס מעשה. במקרים בהם סכום דמי האבטלה החודשיים אותם מקבלת האישה הוא נמוך, ישנו מצב בו ממתן טיפולי קוסמטיקה האישה תרוויח יותר. ולכן, לפעמים משתלם לעשות הסבה מקצועית לעולם הקוסמטיקה דווקא בתקופת הקורונה.

איך פותחים מכון קוסמטיקה בתקופת הקורונה?

אחת מההתלבטויות שיכולות להיות לנשים לגבי הסבה מקצועית בתקופת הקורונה, היא חוסר היכולת התקציבית לפתוח מכון עצמאי. אולם, לא תמיד צריך להשקיע הון עתק כדי לתפוח מכון קוסמטיקה. מומלץ לבחור בתחום התמחות לא יקר. לפעמים, יש לקוסמטיקאית מחסן שאפשר להסב למכון קוסמטיקה. אפשר לקנות ציוד בסיסי ביד שנייה, או למצוא חנויות במחירים זולים. לצערנו, ישנם קוסמטיקאיות הסוגרות את מכון הקוסמטיקה בגלל ירידה בהכנסות. לפעמים, אותם קוסמטיקאיות תמכורנה ציוד איכותי במחירים זולים מאוד. לכן, מומלץ לעקוב אחר לוחות של ציוד יד שנייה באינטרנט.

איך מוצאים לקוחות למכון קוסמטיקה בתקופת הקורונה?

הדרך הטובה ביותר למצוא לקוחות למכון קוסמטיקה חדש בתקופת הקורונה, הוא באמצעות פרסום מפה לאוזן. אפשר לתת מחירים מיוחדים ומוזלים ביותר לחברות ובנות משפחה. וכך, לאט לאט בונים מאגר של לקוחות המגיע לקבלת טיפולי קוסמטיקה במכון. מומלץ לשמר את הקשר עם הלקוחות באמצעות הוצאת ניוזלטר דו שבועי העוסק בתחומים שונים של עולם הקוסמטיקה. וכך, תיווספנה עוד נשים חדשות לרשימת התפוצה.