הוציאו אותך לחל"ת? זה הזמן ללמוד קוסמטיקה!

beautician-5529805_1280

תוכן עניינים

נגיף הקורונה שהגיע לחיינו באמצע שנת 2020, שינה לרבים מאתנו את עולם העבודה. עובדות רבות שחשבו שהם במסלול הבטוח ביותר בעולם העבודה, הוצאו לחופשה ללא תשלום. וגם כשנגמר הגל הראשון של הקורונה, רבות מהם לא הוחזרו אל מקום העבודה. תמיד התרגלנו שמסלול החיים הבטוח ביותר הוא ללמוד תואר, ולקבל עבודה מכובדת. אולם החיים בשנת 2020 הראו שמקומם של השכירים אינו בטוח. ולכן, אצל עובדות רבות שיצאו לחל"ת, עלתה מחשבה לשנות כיוון בחיים.

מדוע לא להפוך כישרון לעסק?

עובדים ועובדות רבים שהוצאו בשנת 2020 לחל"ת, החליטו לשנות כיוון בחיים, ולפתוח עסק. אמנם, גם לבעלי העסקים בשנת 2020 לא קל. אולם כאשר משווקים נכון, העסק יכול להיות פעיל בכל מצב. ולכן, עובדים ועובדות רבים שכבר אין להם מקום עבודה מסודר כשכירים, החליטו להפוך את התחביב והכישרון הלא מנוצל שלהם לעסק פעיל. וכאן- אנו רוצים להציע כיוון חשיבה חדש: מדוע לא להפוך כישרון בתחום הקוסמטיקה לעסק פעיל?

איך הופכים כישרון הקוסמטיקה לעסק פעיל?

איך אפשר לקחת כישרון בתחום הקוסמטיקה, ולהפוך אותו לעסק פעיל? לשם כך, יש לעבור מסלול מסוים. מומלץ מאוד ללמוד לעמוק את תחום הקוסמטיקה בו את רוצה לטפל. חשוב מאוד להתנסות על חברות ובנות משפחה במהלך קורס ההכשרה המקצועית. כך את בונה לעצמך תיק עבודות, וגם צוברת ניסיון ומתחילה לקבל פרסום חיובי מפה לאוזן. השלב הבא, הוא לפתוח מכון קוסמטיקה פרטי לאחר סיום הקורס, ולהתחיל לחפש לקוחות.

מדוע בתחום הקוסמטיקה תמיד תהיה עבודה?

למה עסק בתחום הקוסמטיקה יכול להיות עסק בטוח? משום, שטיפולי קוסמטיקה הם צורך. ולכן, כאשר מכון בתחום הקוסמטיקה עובד ומשווק נכון, תמיד תהיה עבודה במכון. אמנם, ייתכן שלפעמים הקוסמטיקאית בעלת המכון תצטרך להוריד מחירים ולעשות מבצעים מיוחדים. ייתכן שלפעמים הלקוחות תגענה רק אחת לכמה חודשים בגלל חוסר תקציב. אולם תמיד יהיו כלות, תמיד יהיו בנות בת מצווה, ותמיד יהיו נשים ובחורות שרוצות לטפח את עצמן. ולכן, תמיד יהיה אפשר למצוא לקוחות שתגענה למכון.

מחפשת עבודה שמשלבת קוסמטיקה ורפואה?

אחד מתחומי העבודה שנותרו בטוחים בשנת 2020, הוא עולם הרפואה. אין ספק שהרופאים, האחיות והמטפלים הרפואיים תמיד יהיו מלאים בעבודה. ולכן, אם את מחפשת עבודה בתחום הקוסמטיקה, אך מצד שני נמשכת לעולם הרפואה ורוצה לעבוד כשכירה- זה הזמן ללמוד קוסמטיקה רפואית! תחומי הטיפול הקוסמטיים הרפואיים מגוונים ביותר- וכוללים טיפול באביזרים ומכשירים שונים. אם אתן מפחדות ממחטים- לא כל טיפול בקוסמטיקה רפואית כולל שימוש במזרקים. ישנם סוגים שונים של טיפולי קוסמטיקה הכוללים טיפולים במכשירים אלקטרוניים.

חשוב ללמוד לעומק כל תחום קוסמטיקה שתרצי לעסוק בו.

תחום הקוסמטיקה רחב מאוד. יש סוגי טיפולים קלים ופשוטים, כמו איפור, או פדיקור- מניקור. לעומת זאת, ישנם סוגי טיפולים קשים יותר, הדורשים שימוש במכשור מיוחד. כל סוג של טיפול קוסמטיקה שתרצי לטפל בו, תצטרכי ללמוד בקורס מיוחד. מדוע מומלץ לקחת קורסים בתחום? גם אם נראה לך שאת יודעת הכל בתחום, או שאת יכולה ללמוד לבד- תמיד תלמדי טכניקות טיפול ייחודיות בקורס מקצועי. וקהל המטופלות המגיע אל מכון הקוסמטיקה, מחפש את התעודות שמראות על ההכשרה בבית ספר יוקרתי לקוסמטיקה.

איך קוסמטיקאית מתחילה משיגה לקוחות?

אחרי שבחרת תחום טיפול ולמדת קורס מקצועי בתחום. איך את משיגה לקוחות? אפשרות אחת, היא להתחיל לעבוד בתחום כבתור שכירה. כך, נחסכות ההוצאות הראשוניות של אחזקת חדר למכון, ורכישת ציוד עבור המכון. במהלך קורס מניקור פדיקור, חשוב מאוד להתנסות בחינם על חברות ובנות משפחה. כך, כאשר נפתח מכון הקוסמטיקה, מגיעות כבר מטופלות בתשלום שהגיעו דרך המלצות. כדאי ללמוד את התחום של שיווק דיגיטלי. ניהול דף פייסבוק וחשבון אינסטגרם, יכול לעזור מאוד במציאת מטופלות. גם כתיבת בלוגים בתחום הקוסמטיקה תסייע בהבאת מטופלות למכון.