איך תבחרי בית ספר להכשרת קוסמטיקאיות?

young-visagiste-applying-makeup-on-model-4197701

תוכן עניינים

מתלבטת האם ללמוד קורס קוסמטיקה? המדריך הזה נועד עבורך! ראשית כל- עליך לדעת שקורס קוסמטיקה כדאי לך ללמוד רק אם את מתחברת לעולם הטיפול. כאשר את נותנת טיפול קוסמטי, יש לך אחריות. עליך לטפל מתוך אהבה לתחום. המטופלות ירגישו האם את מטפלת בהם כי את מתחברת למה שאת עושה, או כי לא מצאת מקצוע אחר בחיים. עליך לדעת, שתחום לימודי הקוסמטיקה הוא תחום רחב. יש לימודים של טכניקות פשוטות כמו איפור, עיצוב וסידור גבות, בניית ציפורניים, ופדיקור מניקור. אולם יש עולם שלם של קוסמטיקה רפואית, שהטיפול בו מתבצע במכשור מיוחד ועדין.

לאיזה בית ספר תירשמי לקורס קוסמטיקה?

השוק מוצף בקורסים לקוסמטיקאיות. חלק מהקורסים הינם של בתי ספר מקצועיים לקוסמטיקאיות, וחלק מהקורסים- הינם של קוסמטיקאיות חובבניות המחפשות הכנסה מהצד. ולכן, אם בחרתן ללמוד קוסמטיקה בשביל מקצוע לחיים- לעולם אל תלכנה לקורסים שלא שייכים לבתי הספר המקצועיים. ההבדל העיקרי בין מנהלות הקורסים בבתי הספר לקוסמטיקה לבין קורסים חובבנים- הוא מקור הידע. רוב מנהלות בתי הספר המקצועיים לקוסמטיקה- למדו את הטכניקות והסודות המקצועיים שלהן בבתי ספר מובילים בחו"ל. הן עסקו שנים במקצוע כקוסמטיקאיות, עד שרכשו מספיק ידע וניסיון בשביל לפתוח בית הספר. ולכן, גם בחירת המורות המלמדות את הקורסים, נעשית לאחר בניית סילבוס מקצועי ביותר. והמורות שייבחרו ללמד בבתי הספר לקוסמטיקה המקצועיים בארץ, יהיו הטובות ביותר בתחומן. לעומת זאת- קורסי קוסמטיקה של חובבניות, הינם חלקיים ביותר.

האם בית הספר לקוסמטיקה נותן יחס אישי לתלמידות?

אחד מהשיקולים החשובים ביותר בבחירת בית ספר לקוסמטיקה, הוא היחס האישי שנותנות המורות לתלמידות בקורס. חשוב מאוד שבמהלך ההתנסויות בכיתת הלימוד- המורה תעבור בין כל תלמידה, ותסייע לה עד שתצליח. בסופו של דבר- היחס האישי שמקבלת התלמידה בקורס הקוסמטיקה, יסייע לה להצליח ללמוד ולהצליח בתחום הטיפולי. חשוב מאוד שבבית הספר, המורות תעודדנה את התלמידות ותתנה להן הרגשה שהן טובות בתחום. וכמובן, להעיר, לכוון וסייע לתקן כאשר יש טעיות. אולם. ואכן, בתי הספר הטובים ביותר בארץ לקוסמטיקה, מצטיינים גם ביחס האישי לתלמידות. גם כאשר בהתחלה מעירים לתלמידות על טעות בטיפול הקוסמטי במהלך ההתנסות, ההערה נעשית בצורה טובה ובונה.

כמה שעות תרגול יש בקורס?

כדי שתלמידה בקורס קוסמטיקה תרכוש את המיומנות, עליה לתרגל את התחום עוד ועוד. ולכן, יש צורך לבחור קורס קוסמטיקה שיש בו שעות רבות של תרגול. חשוב מאוד לבדוק על מי מתנסות התלמידות בקורסים. אין ספק- שבשלב הראשון של הלימודים, התלמידות צריכות להתנסות אחת על השנייה. אולם, חשוב מאוד שבשלבים מקצועיים יותר של הקורס- התלמידות תצבורנה ניסיון על לקוחות אמת. ולכן, סטודנטיות רבות בבית ספר לקוסמטיקה מביאות בנות משפחה וחברות, ונותנות להן טיפול קוסמטי במחיר מוזל מאוד, ואף בחינם. אולם חשוב מאוד שגם הנהלת בית הספר לקוסמטיקה תעזור לתלמידות במציאת מטופלות לשעות התרגול.

האם בית הספר נותן ערכת טיפול מקצועית?

בתי הספר המקצועיים ביותר לקוסמטיקה בארץ ובעולם, נותנים ערכת טיפול במתנה לתלמידות. בקורס לאיפור, תקבלנה הסטודנטיות ערכת איפור מקצועית. בקורס פדיקור- מניקור ובניית ציפורניים, תקבלנה הסטודנטיות ערכה מקצועית הכוללת ציוד איכותי לפדיקור- מניקור, לקים איכותיים, וג'ל לבניית ציפורניים. לרוב- התלמידות המתחילות חסרות ידע, ולא יידעו איזו ערכה מקצועית לקנות. צריך לזכור, שעלות קורסי הקוסמטיקה יקרה מאוד. ולכן, כל הוצאה נוספת של רכישת ערכה מקצועית לטיפול, תכביד מאוד על התלמידות. ולכן, כל תלמידה שמקבלת ערכת טיפול מקצועית מתנה בתחילת הקורס, תועל להתחיל את הלימודים ברגל ימין.

אל תהססי להיפגש עם יועצת לימודים של בית הספר לקוסמטיקה!

אפשר להתבלבל מרוב ים של מקצועות קוסמטיקה. לכל תחום, יש תתי תחומים טיפוליים. האם את מכירה את כל הקורסים הקיימים בעולם הקוסמטיקה? האם את יודעת בעצמך לאיזה קורס את מתחברת? כדי שלא תלכי לאיבוד בעולם הקוסמטיקה- מומלץ לך להיפגש עם יועצת לימודים של בית הספר. במהלך פגישת הייעוץ, תקבלי סקירה קצרה על הקורסים השונים בעולם הקוסמטיקה, ולמי הם מתאימים. במהלך הפגישה, היועצת תאבחן איתך ביחד איזה תחום מעניין אותך, ואיזה סוג טיפול הכי מתאים לאופי ולכישורים שלך. במהלך הפגישה, תוכלי לשאול שאלות איך לבנות קריירה בתחום הטיפול הקוסמטי בו את מתעניינת.