המדריך לביצוע פדיקור ביתי

adult-art-beauty-blur-310278

תוכן עניינים

אפשר לחלק את תהליך הפדיקור ל2 חלקים. בשלב הראשון, מטפלים בעור הקשה שבכף הרגל. תהליך זה אינו קל- אך בסופו מקבלים כף רגל נקייה וחלקה. בשלב השני, מטפלים בציפורן של כף הרגל. הטיפול בציפורן, כולל גזיזה, הסרת עור עודף, וצביעת הציפורן. באופן כללי, ביצוע פדיקור בריא מאוד לרגליים ולכל הגוף. כולנו יודעות, שהמאמץ שהגוף צובר כל היום, מצטבר בכפות הרגליים. וכאשר כפות הרגליים יבשות, יש חוסר איזון באנרגיה של הגוף. לכן, כאשר אנו מנקות ומרעננות בתהליך הפדיקור את כפות הרגליים- אנו מרעננות את זרימת הדם בכפות הרגליים. ומכף הרגל, הדם זורם בצורה נמרצת אל כל הגוף והמערכות החיוניות בו.

איזה ציוד צריך לצורך פדיקור ביתי?

למעשה, הציוד לטיפול בציפורני הרגליים בו תצטרכנה להשתמש במהלך תהליך הפדיקור, הוא אותו ציוד בו תצטרכו להשתמש בציפורני הרגליים, הוא אותו ציוד בו תצטרכו להשתמש כדי לטפל בציפורניים במהלך טיפול המניקור. כדי לחתוך את ציפורני הרגליים, צריך להצטייד בקוצץ ציפורניים. כדי לרכך את העור של כפות הרגליים תצטרכו קערה רגילה, ושמן וחומץ. אם יש לכם יותר תקציב להשקיע, תוכלו לקנות אמבט פדיקור, ושמנים ותכשירים מיוחדים לריכוך כפות הרגליים.

טיפול בעור כף הרגל.

זמן ההשריה המומלץ כדי לרכך את כפות כף הרגל, הוא 10 דקות. לאחר מכן, יש לשפשף את כף הרגל. ישנם משטחים מיוחדים עם בליטות ברזל, או משטח מחוספס המיועד לשפשוף. לאחר מכן, מסירים באמצעות מכשיר מיוחד מברזל את העור העודף. ככל שתתנו לרגל יותר השרייה- כך עור הרגל יהיה רך יותר, ותצטרכנה להתאמץ פחות על הסרת עור קשה מכף הרגל. אל תנסנה לטפל לבד בפצעים בכף הרגל. במקרים אלו- מומלץ לפנות לפדיקור רפואי. השריית הרגליים, חיונית לשלב השני- טיפול בציפורני כף הרגל.

שיוף ציפורני הרגליים.

לפני שאתן מתחילות לטפל בציפורני הרגליים, כדאי שתוודאנה שנתתן לציפורניים מספיק זמן כדי להתרכך בתוך המים. ישנם אמצעים שונים לשיוף ציפורני הרגליים. יש משייף מברזל, יש אבן מיוחדת לשיוף, ויש תבנית מיוחדת עבור אצבעות הרגליים. במהלך השיוף, אנו מסירים עור עודף בין ציפורני הרגל. אבל בנוסף,  אנו ממריצים את מחזור הדם של כפות הרגליים, על ידי כך שהשיוף יוצר עיסוי לאצבעות כפות הרגליים.

אין לך ניסיון עבודה עם סכין להסרת עור? יהיה עליך לשפשף את העור סביב הציפורן זמן רב, ורק אחר כך להסיר את השאריות עם סכין. מומלץ בפעמים הראשונות שתסרנה עור עודף באמצעות צבת. ישנם סוגים שונים של סכינים להסרת עור. מומלץ לקנות בהתחלה את סוג הסכין המיועדת עבור פדיקוריסטיות מתחילות.

טכניקות ריכוך העור טבעיות ולא טבעיות.

כאשר אתן רוצות לתת ריכוך רציני לעור כף הרגל- כדאי לכן להשתמש במהלך טיפול הפדיקור בתכשירים שונים. אילו תכשירים כדאי לכן לבחור? השאלה היא עם אתן רוצות לשים על כף הרגל תכשירים כימיים, או שמנים טבעיים. ישנם חומרים כימיים המרככים את עור כף הרגל. אך ישנם גם שמנים טבעיים המבצעים את אותה פעולה. לאחר מריחת החומר, עוטפים את כף הרגל בניילון נצמד. נותנים 10 דקות לחומר לשהות על כף הרגל, ולאחר מכן מסירים את הניילון, ושוטפים היטב את כף הרגל. אם מרחתן חומר כימי על כף הרגל, חשוב לשטוף היטב הם הרבה מים- כדי שלא יהיו שאריות מהחומר הכימי על כף הרגל.

איך לטפח את ציפורני הרגליים.

גם ציפורני הרגליים יכולות להיראות יפה. אפשר גם לצבוע את ציפורני הרגליים לאחר הניקוי וגזיזת הציפורניים. כדי לשמור באופן קבוע על עור רך בכפות הרגליים, חשוב לשים כל יום קרם לחות לרגליים. חשוב במהלך היום למצוא זמנים בהם אתם משכיבים את הרגל במצב אופקי. התנוחה הישרה, תגרום לדם בכף הרגל לזרום טוב יותר. וכך, עור כף הרגל יתייבש פחות.

מתי כן כדאי לפנות לטיפול פדיקור מקצועי?

כאשר יש יבלות בכף הרגל או בעיה רפואית אחרת- מומלץ לפנות לפדיקור רפואי. אם עור הרגל קשה מאוד, מומלץ לכן לפנות לטיפול אצל פדיקוריסטית מומחית. לא כדאי להסיר לבד עור קשה עם סכין מבלי שום ניסיון. כדי שתוכלנה לבצע בעתיד הסרת עור קשה באמצעות סכין- עליכן ללכת כמה פעמים לטיפול פדיקור מקצועי, ולשים היטב לטכניקות העבודה של הפדיקורסטית עם הסכין להסרת עור קשה.